Automobilio pirkimas – nelengvas uždavinys. Prieš perkant automobilį reikėtų tikrai nemažai žinoti. Visų pirma, reikia apsispręsti, kokio automobilio norite, naujo ar naudoto. Visais atvejais yra trukumų ir privalumų. Naujo automobilio pirkimas – didelė našta šeimos biudžetui, todėl 90% vairuotojų perka naudotą automobilį. Tokio automobilio pirkimas gali būti pelningas, bet dažnai būna ir atvirkščiai. Visada laimi tas, kuris nusimano apie automobilius ir žino visus pirkimo ir pardavimo niuansus.
Naudoto automobilio pirkimas – „pliusai“ ir „minusai“
Kaina. Naudotas automobilis žymiai mažiau nuvertėja! Įsigijus naują automobilį, jo vertė krenta vos išvažiavus iš auto salono, ir per pirmus metus automobilis atpigs daugiau nei 30%.
Pasirinkimas. Naudoto automobilio kaina yra žymiai mažesne nei naujo, būtent todėl atsiranda galimybė pasirinkti įvairių automobilių modelių.
Automobilio pirkimas turguje. Čia didelis automobilių pasirinkimas, bei daug žmonių su kuriais galima derėtis. Tačiau šie žmonės gali lengvai ir apgauti. Pasakos, kad tik jo automobilis labai geras ir turėjo tik viena šeimininką, lieka tik pasakos. Jei automobilis yra geros būklės, ir turi vieną savininką, tai greičiausiai bus parduotas dar pakeliui į automobilių turgų.
Būtina meistro patikra. Nepirkite „katės maiše“ , patikėkite automobilio apžiūrą profesionalams. Nepagailėkite 30-50 Eur už patikrą, nes bet koks minimalus remontas kainuos žymiai brangiau. Taip pat pasilikite pinigų ir techninei priežiūrai.
Kuo daugiau sužinokite apie automobilio istoriją:
- Ar automobilis buvo avarijoje. Patikrinkite ar yra įlenkimai, rudžiai, įbrėžimai.
- Kiek buvo savininkų.
- Kur pagamintas. Pirmos registracijos šalis, paskutinė registracija.
- Pagaminimo metai ir rida.
- Techninė būklė.
Nepamirškite apie pirkimo-pardavimo sutartį, kurios vieną egzempliorių arba kopiją pirkėjas turėtų pasilikti sau. Policijos pareigūnai rekomenduoja, ketinantiems įsigyti transporto priemonę, išsiaiškinti asmens, parduodančio automobilį, duomenis, paprašyti pateikti dokumentus, patvirtinančius jo tapatybę, bei patikrinti automobilį VĮ „Regitra“. Ir tik po to pagal transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartį įforminti sandorį su pardavėju. Tik sąžiningai įsigijus transporto priemonę bus užtikrinta galimybė anuliuoti sandėrį ir atgauti pinigus. Be to, neliks galimybės pardavėjui išvengti atsakomybės, kadangi už parduodamą prekę pirmiausia, atsako jis.
Reikia pagalbos perkant naudotą automobilį? Susisiekite! Mes turime ilgametę patirtį automobilių pirkimo/pardavimo srityje.